Úvod>Aktuality>Výstražná jednodenní stávka 27. 11. 2023

Výstražná jednodenní stávka 27. 11. 2023


 

V pondělí 27. listopadu 2023 se naše škola připojí k jednodenní výstražné stávce.

Víme, že vyhlášení stávky může způsobit zákonným zástupcům potíže. Nicméně žádáme všechny rodiče i širokou veřejnost o podporu, protože kroky vlády do budoucna mohou způsobit snížení kvality vzdělávání všech žáků. K účasti ve stávce nás vedou následující důvody.

Snížení objemu financí znemožní dělení žáků do skupin zejména v jazycích, volitelných předmětech, pracovních činnostech, tělesné výchově a dalších. V početných třídách utrpí kvalita vzdělávání, nebude možné si vybírat z tolika seminářů, které si žáci vybírají podle zájmů nebo připravují žáky individuálně k přijímacím a talentovým zkouškám.

Snížení objemu financí povede k omezení počtu asistentek, které zabezpečují výuku ve třídách, kde jsou žáci s různými vzdělávacími potřebami. Bez nich nelze realizovat probíhající inkluzi v současné podobě.

Škrty v prostředcích na provozní zaměstnance, jako jsou uklízečky, kuchařky, školníci a další nepedagogické profese, bez nichž nelze zabezpečit každodenní provoz školy.

Primárně nejde o stávku učitelů, ale jde o stávku všech pracovníků ve školství, tedy i vychovatelek, asistentek a dalších provozních zaměstnanců, bez kterých by škola nemohla fungovat.

 

Vzhledem k tomu, že se stávky zúčastní všichni zaměstnanci, škola bude tento den uzavřena.

Děkujeme za pochopení a vaši podporu.

 

Mgr. Milan Valúšek, ředitel školy