Úvod>Třídy 2019-2020>7. A>Šesté třídy navštívily předvánoční Olomouc

Šesté třídy navštívily předvánoční Olomouc


V pátek 14. prosince se žáci šestých tříd rozjeli do krásného moravského města Olomouc, aby navštívili tamější divadlo a zhlédli pohádkové představení - Jana Wericha: KRÁLOVNA KOLOBĚŽKA PRVNÍ . Učesaná – neučesaná, obutá – neobutá, přijede – nepřijede… Známe tuto pohádku určitě všichni.
Tato klasická pohádka fantastického autora a vypravěče Jana Wericha, kterou napsal na motivy příběhu Chytrá horákyně od Boženy Němcové, patří mezi nejoblíbenější. Většina z nás si jistě pamatuje její půvabné filmové zpracování z roku 1984 s Dagmar Patrasovou a Janem Čenským v hlavních rolích. Příběh rybářovy chytré dcery Zdeničky, která se po mnoha peripetiích stane královnou, byla krásnou možností, jak poodhalit svět divadla i našim žákům šestých tříd, kteří se právě teď v hodinách literatury zabývají klasickými a moderními pohádkami. V nastudování olomouckých herců nechyběly chytlavé písničky, spousta zábavy a samozřejmě koloběžky.
Určitě jsme si nenechali ujít procházku po náměstí s tradičními vánočními trhy. Ve zvoničce si děti zacinkaly na Ježíška a přály si svůj vytoužený dárek pod stromeček. U stánků se ohřály horkým dětským punčem a naplnily bříška drobnými sladkostmi.
Tak šťastné a veselé Vánoce!