Úvod>Aktuality>První dny školního roku 2020/2021

První dny školního roku 2020/2021


Nový školní rok byl zahájen a přiznám se, že jsem se moc těšil a zároveň jsem měl obavy.
Těšil jsem se na žáky, kolegy a kolegyně, na nově opravené prostory, na práci, která mě čeká a hlavně na to, že konečně po mnoha měsících škola ožije, že bude opět jako včelí úl, plná žáků, učitelů, akcí, prostě školního života.
A obavy? Není nic smutnějšího než pohled na prázdné třídy, chodby, družinu i tělocvičnu. Obavy z toho, že kolem nás běhá strašák z nemoci, který nás celosvětově paralyzuje. Obavy z toho, že budeme učit v rouškách nebo nebudeme učit vůbec. Distanční výuka nemůže nahradit kontakt s žáky, nemůže zachytit prožitky, není prostě plnohodnotná, je to jen doplněk složitého mechanismu školního života.
Jsem velice rád, že jsem mohl přivítat novou generaci našich žáků – prvňáčků. Rozzářené oči plné očekávání byly vidět na všech - dětech, jejich rodičích i na nás učitelích. V tu chvíli mi proběhlo hlavou, že i po 33 letech mám svou práci rád.
Přeji všem našim žákům, rodičům i pedagogům, aby celý školní rok, který máme před sebou, byl pro všechny úspěšný, aby proběhl bez omezení a problémů a byl plný radosti nad výsledky snažení a píle všech.
Mgr. Milan Valúšek, ředitel školy