Úvod>Aktuality>Erasmus + tým s projektem OUT via ICT ve Španělsku

Erasmus + tým s projektem OUT via ICT ve Španělsku


16.2. se tým pěti žáků a dvou pedagogů vydal na páté pracovní setkání k projektu Unce Upon a Time via ICT realizovaném z programu Erasmus+. Tentokrát jsme zamířili do španělské Baezy. Toto malebné historické městečko zapsané na seznamu UNESCO díky nejzachovalejším renesančním památkám ve Španělsku leží v oblasti Andaluzie v provincii Jaén.
Naši hostitelé pro nás připravili opravdu skvělý program. Pro žáky zorganizovali například workshop s komiksovou ilustrátorkou Eve Mae, která pracuje pro studio Marvel. Žáci měli také možnost zkusit si namalovat graffiti a ozdobit zeď školního dvora nejen logem našeho projektu, ale také svým jménem. A na závěr pobytu se stali lingvisty amatéry a hledali podobnosti mezi jazyky partnerských zemí.
Baeza je obklopena třemi miliony olivovníků a kamkoliv naše oko dohlédlo, vlnily se olivové háje. Proto připravili organizátoři pro pedagogy přednášku o výrobě olivového oleje spojenou s degustací. Většina z nás byla velmi překvapena tím, jak by měl kvalitní extra panenský olivový olej vonět a chutnat. Asi nebude těžké uhádnout, jaký suvenýr jsme si domů přivezli!
Kromě Baezy jsme měli možnost navštívit Granadu. Našim hostitelům se podařilo zajistit nám prohlídku světoznámé Alhambry. Zážitek to byl vskutku velkolepý. Velmi působivá byla také procházka po městečku Cazorla. Pozoruhodná byla cesta korytem řeky, která teče pod celým náměstím a ruinami místního kostela. Legendami prodchnutý byl výlet do nedaleké Ubedy, která je stejně jako Baeza zapsána na seznamu světového kulturního dědictví díky své bohaté a velmi zachovalé renesanční, ale i gotické architektuře. Nyní se musíme soustředit na to, abychom pro naše partnery připravili stejně působivé a nezapomenutelné setkání u nás v Lanškrouně.
Autorka: Mgr. Tereza Mannová (koordinátorka projektu)