Úvod>Aktuality>Erasmus+ projekt Once Upon a Time via ICT

Erasmus+ projekt Once Upon a Time via ICT


Erasmus+ projekt Once Upon a Time via ICT
V našem projektu jsme těsně za startovní čárou a už jsme stihli splnit několik projektových aktivit.
Návštěva knihovny
V průběhu měsíce října řada tříd z prvního i druhého stupně navštívila Městskou knihovnu Lanškroun. Protože náš projekt je zaměřený na pohádky a pověsti a klade si za cíl přivést naše žáky ke čtení, návštěva knihovny je logickou aktivitou, která do našeho projektu patří. Více se můžete dočíst v článcích u jednotlivých tříd.
Soutěž o logo projektu
Všichni jste jistě zaznamenali celoškolní hlasování o nejlepší návrh loga našeho projektu. Na nástěnce v prvním patře staré budovy byly vyvěšeny nejpovedenější návrhy z každé třídy, která se do této soutěže zapojila. Z hlasování vzešly tři vítězné návrhy, jejichž autory odměníme již brzy věcnými cenami. Vítězné logo bylo zařazeno do soutěže o celkového vítěze, kde soupeřilo s návrhy ostatních partnerských škol. Vítězem on-line hlasování, do kterého se mohl zapojit opravdu každý, se stalo logo navržené portugalskými žáky. Tímto jim blahopřejeme.
Erasmus klub
Erasmus klub nezahálel a během října pracoval intenzivně na prezentacích a filmech o naší škole, našem městě a zemi. Také se nám podařilo dokončit první nástěnku, na které vám stručně představujeme prvního z našich partnerů, tureckou školu z Anamuru. Nástěnku si můžete prohlédnout v přízemí staré budovy hned vedle sborovny. Postupně vám na dalších nástěnkách představíme všechny naše partnerské školy, takže choďte po chodbách s očima dokořán.
Autorka: p. uč. Tereza Mannová