Úvod>Třídy 2022-2023>6. B>Adaptační kurz 6.B

Adaptační kurz 6.B


Jelikož naše třída přešla na 2. stupeň a přibyli k nám noví žáci z okolních obcí, uspořádali jsme pro ně adaptační kurz, aby se navzájem lépe poznali a užili si na začátku školního roku trochu zábavy. Adapťák jsme rozdělili na dvě části.

První část proběhla 9. září. Nejdříve jsme zůstali ve škole, kde probíhaly různé aktivity. Žáci si také sepsali pravidla třídy, která jsme si v naší kmenové učebně vylepili, abychom je měli stále na očích a chovali se k sobě slušně. Poté jsme šli na procházku okolo lanškrounských rybníků. Cestou jsme o sobě navzájem zjistili nové informace díky hře „Vymění si místo ten, kdo …“ a žáci si také potrénovali jména spolužáků – museli rychle reagovat, když se schovaný spolužák objevil za dekou.

Druhá část kurzu se konala 13. října. Vyrazili jsme do České Třebové. Zde jsme navštívili nejprve rotundu sv. Kateřiny s krásným výkladem pana faráře Kolovratníka. Poté jsme se podívali do městského muzea. Prohlédli jsme si expozici železnic a historických vozidel Velorex a následně se dozvěděli informace o životě a díle malíře Oldřicha Hlavsy.

Myslím, že obě části adaptačního kurzu se povedly, žáci si to užili a upevnili své kamarádské vztahy.

 

Za 6.B Bc. Karolína Baumgartlová