Úvod>Aktuality>SOS Morava – Vyhlášení sbírky pro ZŠ Moravská Nová Ves

SOS Morava – Vyhlášení sbírky pro ZŠ Moravská Nová Ves


Vážení rodiče, milí žáci,

všichni jste jistě zaznamenali zprávy o řádění tornáda na Moravě.  Škody jsou obrovské, ze záběrů zničených domů mrazí. Zničeny byly nejen obytné domy, ale i školy. Vlna solidarity, která se zvedla, je neuvěřitelná. I my jsme se rozhodli pomoci.

Zatímco naše škola měla v pátek úžasný den otevřených dveří s prohlídkou našich krásných nových prostor, škola v Moravské Nové Vsi přišla po nedávné rekonstrukci o novou střechu, i mnohá okna, část vybavení školy je zničená. Už nyní je jisté, že se žáci v září do školy bohužel nevrátí.

Proto vás všechny prosíme o pomoc, ať se žáci mohou do své školy vrátit co nejdříve. Městys Moravská Nová Ves vyhlásil sbírku i pro základní školu. Přispět můžete vy všichni jakoukoliv částkou. Místo květin na konec školního roku pomozme s obnovou školy. Peníze můžete předat svým třídním vyučujícím v úterý 29.6. a ve středu 30.6. My pak veškeré vybrané finance pošleme na účet města pro školu. Podklady k vybraným penězům zůstanou k dispozici ve škole. Nesmírně si vážíme vaší pomoci. Pomáhejme společně. Děkujeme.

Přispět budete moci ale i kdykoliv později přímo na účet obce.

Číslo účtu: 6013203349/0800

Variabilní symbol pro ZŠ: 2

Do poznámek lze připsat: Dar pro ZŠ

Info o škole:

Základní škola Moravská Nová Ves je úplná vesnická škola s prvním až devátým ročníkem. První stupeň je umístěn v samostatné budově v centru obce, druhý stupeň uprostřed zeleně na okraji obce. Obě budovy jsou blízko sebe. Kapacita školy je 397 žáků, naplněnost tříd je do 30 žáků (současně je průměrná naplněnost tříd do 22 žáků). Školu navštěvují i děti z okolních obcí, jsme spádovou školou pro obec Hrušky a Týnec. Web školy: https://zsmnves.cz/o-skole_uvod